Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
sve se vrti oko njega

Portugalcima rezultat u drugom planu: Pogledajte što im je glavna tema nakon pobjede protiv Hrvatske

Portugalski mediji odmah su se raspisali o dobroj predstavi njihove reprezentacije protiv Hrvatske, a glavna tema je 900. pogodak Cristiana Ronalda.

Cristiano Ronaldo (Foto: Afp)

Hrvatska nogometna reprezentacija krenula je u novo izdanje Lige nacija, a odmah na početku dočekao nas je najteži ispit – Portugal na Da Luzu.

Loše smo otvorili susret, Livaković je već u 7. minuti susreta vadio loptu iz mreže nakon što je Dalot pobjegao Borni Sosi. Ipak, naša igra se stabilizirala, krenuli smo bolje otvarati napade, ali novi hladan tuš došao je u 34. minuti susreta kada je Ronaldo pogodio za 2:0.

Sreća nas je pogledala u 41. minuti, Sosa je ubacio prema petercu, a Dalot je drugi put zatresao mrežu na susretu, ali ovaj put svoju. Prikazali smo dobru igru na kraju i malo je nedostajalo da odnesemo bod s teškog gostovanja, ali na kraju ipak su slavili domaćini.

Portugalski mediji odmah su se raspisali o dobroj predstavi njihove reprezentacije.

Reprezentacija San Marina VIDEO Najgora reprezentacija svijeta dočekala prvu pobjedu nakon 20 godina, pogledajte tu sreću divider

''Dobra igra Portugala koji je dobro krenuo i brzo uspio povesti. U drugom poluvremenu momčad trenera Roberta Martineza ponovno je krenula bolje i bila vrlo blizu 3:1, no Hrvati su u završnici pojačali pritisak i pokušali doći do izjednačenja, što se nije dogodilo zbog naše odlične obrane'', piše A Bola.

Ronaldo je glavna tema u portugalskim medijima

Ipak, glavna priča u njihovim medijima nije rezultat i igra reprezentacije, već 900. pogodak Cristiana Ronalda u karijeri.

''Povijesna noć za Cristiana Ronalda i nogomet općenito. Nakon pogotka Dioga Dalota, Ronaldo je na najbolji način odgovorio na ubačaj Nuna Mendesa i došao do 900. gola u karijeri. Najbolji strijelac u povijesti nogometa nije skrivao radost zbog uspjeha te je tijekom slavlja kleknuo na travnjak. To je bio najveći trenutak utakmice'', piše Record.

Ronaldo je najavio da neće stati na 900 golova, već će igrati i uživati u nogometu koliko god bude mogao.

''Čini se kao svaki drugi rekord, ali samo ja znam koliko je teško svakodnevno raditi na postizanju 900 gola. Već sam osvojio dva trofeja za Portugal, što sam stvarno želio. Nisam time motiviran. Motiviran sam uživanjem u nogometu, a rekordi dolaze sami po sebi. Ja ih ne rušim, oni me proganjaju'', kazao je Ronaldo o nevjerojatnom poduhvatu.

Utakmica u čast Dražena Petrovića Svijet se naklonio Draženu! Kapetane, život leti, ali tvoj lik i djelo ostaju vječnost divider

Luka Modrić VIDEO Inače mirni Modrić potpuno izgubio živce, a za sve je kriv - sudac divider

Mateo Kovačić VIDEO Kovačićev show u Lisabonu: Izmamio je uzdahe 60 tisuća Portugalaca! divider

Jeste li zadovoljni ''novom Hrvatskom''?