Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Niz od 140 utakmica

VIDEO Najgora reprezentacija svijeta dočekala prvu pobjedu nakon 20 godina, pogledajte tu sreću

San Marino će zauvijek pamtiti ovogodišnje otvaranje Lige nacija.

Reprezentacija San Marina (Foto: Afp)

Prvo kolo novog izdanja Lige nacija donijelo je senzaciju, prvu pobjedu San Marina nakon 20 godina i travnja 2004.

Službeno najgora reprezentacija svijeta, koja se nalazi na posljednjem mjestu FIFA-ine ljestvice, u prvom kolu skupine D1 svladala je Lihtenštajn s 1:0.

Godinama San Marino služi isključivo za popravljanje gol-razlike, gubili su uvjerljivo čak i od reprezentacija koje su dosta daleko od europskog i svjetskog vrha, ali sad su konačno dočekali svojih pet minuta i prekinuli niz bez pobjede koji se protegnuo na čak 140 utakmica.

U 53. minuti utakmice su zabili, junak je bio Nicko Sensoli.

Po završetku dvoboja, kad je sudac svirao kraj, cijela klupa i stručni stožer San Marina uletjela je u teren. Veselili su se kao da su osvojili Svjetsko prvenstvo, poput male djece.

Utakmica u čast Dražena Petrovića Svijet se naklonio Draženu! Kapetane, život leti, ali tvoj lik i djelo ostaju vječnost divider

Škotska - Poljska Ludnica u drugoj utakmici hrvatske skupine: Poljska uoči dolaska u Osijek slavila iz penala u 97. minuti! divider

Luka Modrić VIDEO Inače mirni Modrić potpuno izgubio živce, a za sve je kriv - sudac divider