SPORTOVI
Nogomet
Pletikosa zaustavio CSKA

Ćorluka zabio pogodak, Lokomotiv na čelnom mjestu ruske lige

Nogometaši Lokomotiva izbili su na vrh ljestvice ruskog prvenstva nakon što su u dvoboju 18. kola kao gosti svladali Kuban Krasnodar s 3-1…

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Poveli su Moskovljani već u petoj minuti pogotkom Brazilca Maicona, a u 14. je minuti prednost povećao naš Vedran Ćorluka. Aleksandr Samedov je izveo slobodan udarac, a hrvatski je reprezentativac pobjegao obrani domaćih i sa sedam metara glavom smjestio loptu u mrežu.

U 31. je minuti gol za 3-0 zabio Marokanac Mbark Boussoufa, a poraz Kubana je u prvoj minuti sudačke nadoknade ublažio Djibril Cisse.

Lokomotiv sada na vrhu ljestvice ima dva boda više od Zenita, odnosno tri od Spartaka.

Spomenimo i da je vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa sačuvao čistu mrežu u dvoboju protiv aktualnog prvaka CSKA-a. Ogled između njegova Rostova i Moskovljana je završio neodlučeno 0-0. (TS)

Ruska Premierliga, 18. kolo:

Anži - Tomsk 0-2

Rostov - CSKA 0-0

Kuban Krasnodar - Lokomotiv 1-3

Rubin - Amkar 3-0

Redoslijed: 1. Lokomotiv 39, 2. Zenit 37, 3. Spartak 36, 4. CSKA 34…

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite GOL.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.