SPORTOVI
Tenis
Lijepa cifra

Evo koliko je Ajduković zaradio nakon meča karijere s Nadalom

Duje Ajduković je ostvario najveći uspjeh karijere plasmanom u finale ATP turnira.

Duje Ajduković (Foto: Bozidar Vukicevic/Cropix)

Duje Ajduković nije uspio izboriti plasman u finale ATP tunira u švedskom Bastadu. Nakon dva sata i 13 minuta igre morao je pružiti ruku i čestitati legendarnom Rafaelu Nadalu na pobjedi.

Ovo je najveći uspjeh karijere za hrvatskog tenisača koji je namučio tenisku legendu, ali i zaradio lijepu novčanu nagradu. Ajduković je naime za plasman u polufinale zaradio 30 tisuća eura, što je ujedno i njegova najveća zarada u karijeri.

Nadal je nakon meča pohvalio 23-godišnjeg Splićanina dodavši da ima jedan od najboljih bekenda protiv kojih je ikad igrao:

"Bio je ovo jako težak meč. Ajduković ima jedan od najboljih bekenda protiv kojih sam ikad igrao. Bilo je jako teško natjerati ga na greške, ali uspio sam i preživio. Jako sam sretan što idem u finale".

Dodajmo kako će pobjednik ovog turnira osvojiti 88 tisuća eura, a poraženi 51 tisuću eura.

Duje Ajduković Ajduković je bio nadomak rušenja legendarnog Nadala, a ne tako davno bio je ispod 500. mjesta divider

Josip Brekalo u dresu Fiorentine Insajder tvrdi da će Brekalo ipak otići iz Fiorentine: Žele ga tri kluba divider

Oliver Kahn Kroos "razotkrio" Olivera Kahna: "Oprosti, možda to nisam trebao ispričati..." divider