Tenis
SPORTOVI
Tenis
Kraj već u 2. kolu

Čilić upisao jedan od najvećih poraza posljednjih godina: Imao čak 45 neprisiljenih pogrešaka

Hrvatski tenisač Marin Čilić zaustavljen je u četvrtak u drugom kolu teniskog ATP turnira u Tokiju, gdje ga je sa 6:4, 3:6, 6:1 poslije nešto više od dva sata pobijedio 143. tenisač svijeta, Južnokoreanac Hyeon Chung

Marin Čilić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Južnokorejskom tenisaču za dobivanje prvog seta bilo je dovoljno da jednom uzme servis Čiliću, ali u drugom setu hrvatski tenisač igra odlučnije, oduzima servis suparniku za 3:1 i tu prednost drži do kraja.

U trećem je setu Chung zaigrao kao i u prvom i odmah na početku uzima servis Čiliću za vodstvo od 2:0, a onda još jednom za 5:1.

Lionel Messi (Foto: AFP) Messi ne vidi problem u Griezmannu, ali jako mu smeta nešto drugo: Je li u pravu? divider

U meču je Čilić servirao osam asova, a Južnokoreanac 11, ali je hrvatski tenisač napravio više dvostrukih pogrešaka, sedam, a suparnik samo jednu. Osim toga, Čilić je u meču napravio čak 45 neprisiljenih pogrešaka, a Chung 16. Čilić je realizirao 71 posto poena na prvom servisu i 43 posto na drugom servisu, a Chung 90, odnosno 52 posto.

Ovo je bio njihov četvrti međusobni susret i prva pobjeda južnokorejskog tenisača. Čilić je ovim porazom propustio priliku da upiše 500. pobjedu u karijeri.