Situacija se komplicira

Novi šok za Francuze u Parizu: Karabatić i društvo doživjeli još jedan nokaut, na dnu su skupine!

Francuski plan o osvajanju prvog mjesta u skupini potpuno je pao u vodu.

Nikola Karabatić (Foto: Afp)

Drugo kolo, drugi poraz za reprezentaciju Francuske na rukometnom turniru na Olimpijskim igrama u Parizu. Nakon uvodnog poraza od Danske sa čak osam razlike, Nikola Karabatić i suigrači doživjeli su neugodan nokaut protiv Norveške koja je slavila s 27:22.

Tako se u ovom trenutku, dok još uvijek nije kompletirano drugo kolo u skupini B (u večernjem terminu sastaju se Argentina i Mađarska), domaćini Olimpijskih igara nalaze na samom dnu, s dva poraza u dvije utakmice i katastrofalnom gol-razlikom -13.

Izabranici Guillaumea Gillea protiv Norvežana su samo jednom bili u vodstvu, na samom početku utakmice kada su imali 2:1.

Skandinavci su dvoboj relativno brzo odveli na svoj mlin, odjurivši već do poluvremena na pet razlike.

U nastavku su pokušavali Francuzi vratiti se u utakmicu, u jednom su trenutku uspjeli spustiti na -3 (18:21), ali Norvežani su vrlo brzo otišli na +6 (25:19) i tu je priči bio kraj.

Alexandre Christoffersen Blonz je predvodio norvešku vrstu sa sedam golova, dok su Tobias Groendahl i Ulstad Simen Lyse dodali po pet golova. Kristian Saeveraas je sakupio obrana.

Na francuskoj strani Dika Mem je zabio 10 golova, dok je Vincent Gerard imao toliko obrana.

4 dana Igara, Hrvatska ima 1 medalju. Što kažete?