SPORTOVI
Nogomet
NAJAVA NOVE DOBRE SEZONE

VIDEO Alen Halilović golčinom otvorio novu sezonu nizozemske lige

Prvi ovosezonski gol Fortune Sittard djelo je hrvatskog veznjaka Alena Halilovića.

Gol Halilovića protiv Go Ahead Eaglesa (Foto: Profimedia)

Alen Halilović iza sebe ima najbolju sezonu otkako je napustio zagrebački Dinamo.

Same brojke, od četiri pogotka i dvije asistencije za Fortunu Sittard ne prikazuju koliko je dobro igrao i koliko on toj nizozemskoj momčadi znači.

Pogodak za najavu još bolje sezone

A da bi mogao u drugoj sezoni unutar tog kluba nastaviti još bolje, 28-godišnji nekadašnji hrvatski reprezentativac pokazao je već na samom otvaranje sezone.

U prvom kolu Eredivise Fortuna je gostovala kod Go Ahead Eaglesa, a u vodstvo je goste u 57. minuti doveo upravo Halilović.

Sjajno je pratio jednu akciju koja se odvijala po lijevoj strani, a završila je povratnom loptom na rub kaznenog prostora. Halilović ju je tamo prihvatio, lažnjakom pri primanju lopte riješio se stopera, napravio nekoliko koraka ulijevo te prekrasno šutirao.

Svakako neobranjivo za vratara domaće momčadi te je time pokrenut put Fortune prema tri boda. Oni su potvrđeni u 73. minuti, kad je postignut pogodak za konačnih 0:2.

Halilović je u igri proveo 85. minuta, a njegov sjajan pogodak možete pogledati OVDJE.

Srpski vaterpolisti slave zlato Srbija vaterpolskim zlatom nastavila najnevjerojatniji niz u ozbiljnom sportu divider

Marko Bijač Hrvatski kapetan: "Nemamo što nego čestitati Srbima, moramo biti ponosni na ovo srebro" divider

Barbara Matić Gotove su još jedne Olimpijske igre: Evo koliko je Hrvatska ukupno osvojila medalja kroz povijest divider