Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Kulenović heroj modrih

Dinamo jednom nogom u Ligi prvaka: Modri iskažnjavali Qarabag i nose veliku prednost u Azerbajdžan!

Nogometaši Dinama slavili su 3:0 protiv Qarabaga u play-offu Lige prvaka.

U prvoj utakmici završnog pretkola nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na stadionu u Maksimiru svladao azerbajdžanski Qarabag 3:0 (1:0).

Strijelci za Dinamo bili su Marko Pjaca (29) i Sandro Kulenović (75, 80).

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Dinamo u 17. minuti kada je Baturina nakon kratko izvedenog kornera došao do prostora za udarac, ali lopta je odsjela na gredi.

Do prednosti je zagrebački sastav stigao u 29. minuti, Petković je proigrao Sučića koji je odmah lijepo proslijedio za samog Pjacu na desnom krilu, uslijedio je prizemni udarac u bliži kut kojega je Buntić uspio zaustaviti, no lopta se vratila do Pjace koji je iz drugog pokušaja zatresao mrežu.

Qarabag živnuo krajem prvog dijela

No, nakon vodstva Dinamo je stao, a Qarabag zagospodario terenom i samo je velika doza sreće spasila Zagrepčane od poravnanja. U 35. minuti Nevistić je uspio zaustaviti pokušaj Juninha iz neposredne blizine, u 43. minuti je Juninho nakon odličnog dugog proigravanja krenuo sam na vratara i pucao sa 20-ak metara, a lopta je prohujala preko grede, da bi najveću priliku za Qarabag u prvom poluvremenu propustio Patrick koji je početkom sudačke nadoknade neometan glavom sa 10-ak metara pucao tik pored vratnice.

Sinner i Đoković Prvi tenisač svijeta dvaput pao na doping testu: Novi detalji isplivali na površinu divider

I u nastavku je Qarabag nastavio propuštati prilike, u 56. minti je Benzia iz slobodnog udarca pogodio vratnicu, da bi šut Juninha sa 12 metara u 64. minuti bravurozno zaustavio Nevistić.

Kulenović heroj Modrih

Za sve te promašaje gosti su kažnjeni u 75. i 80. minuti. Kod gola za 2:0 Baturina je odličnim dodavanjem "rasporio" obranu Qarabaga, Kulenović ju je prihvatio na rubu kaznenog prostora i odmah si ju gurnuo u for te potom rutinirano svladao Buntića.

Pet minuta potom opet je Baturina ubacio u kazneni prostor, udarac Cordobe obranio je Buntić, ali ovoga puta je najbrže na odbijanac reagirao Kulenović i povisio na velikih 3:0.

Mogao je Dinamo u završnim sekundama i do četvrtog gola, Kulenović je pobjegao u protunapad, proigrao Baturinu čiji je udarac zaustavila vratnica.

Dinamo - Qarabag 3:0. Vaš komentar?

Ukupno glasova:

Uzvrat je za osam dana u Bakuu.

Balun na skalini VIDEO Počelo je "Prvenstvo svita u balunu na skalini", tamo su i mnoge poznate face divider

Fruk i Ivanović zagrljeni Rijeka ostaje bez ključnog igrača? Miškoviću se smiješi zarada na perspektivnom mladiću divider