komentirao slavlje

Trener AEK-a utišao grčku javnost: "U Hrvatskoj su nas primili jako lijepo, bilo je ugodno"

Matias Jesus Almeyda komentirao je pobjedu AEK-a u Zagrebu.

Matias Jesus Almeyda (Foto: Marko Lukunić/Pixsell)

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 1:2 (1:0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata. No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber. Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara.

Igor Bišćan Igor Bišćan istaknuo najveći Dinamov problem i najavio Atenu: "Bit će rat" divider

Nakon utakmice svoj komentar je dao trener AEK-a, Matias Jesus Almeyda.

''Što smo promijenili u poluvremenu? U prvom dijelu bili smo daleko od igrača, kao da je moja momčad bila previše napeta, kasnije smo se opustili. I zaigrali kako znamo. Gubili smo 1:0, pa bili prisiljeni preuzeti puno više rizika. Znamo da Dinamo na svom stadionu zabija puno golova, bilo je rizik zaigrati tako visoko i cijelo vrijeme pokušavati napadati, ali nama se isplatilo.

Ovu pobjedu posvećujem našim navijačima i obitelji preminulog navijača AEK-a. Moram reći da smo jako lijepo primljeni ovdje u Zagrebu. Policija je pazila na nas cijelo vrijeme, osoblje u hotelu bilo je vrlo srdačno prema nama i ovdje na stadionu smo se osjećali jako ugodno. Naravno, ne smiju svi patiti zbog nečega što je napravila jedna osoba, vjerujem da će i u uzvratu sve proći u najboljem redu. Od naših navijača u subotu očekujem veliku potporu kao prošle sezone, ali i da svi budu sigurni, kao i da se prošlotjedne scene više nikada ne ponove'', rekao je trener grčkog prvaka.