SPORTOVI
Nogomet
Jedan za drugim

Teška noć za hrvatskog reprezentativca: U velikom okršaju za Europu golovi su curili sve dok ih nije bilo osam

Pafos Ivice Ivušića ispao je iz kvalifikacija za Europsku ligu uvjerljivim porazom od Elfsborga.

Ivica Ivušić (Foto: Profimedia)

Nogometaši Elfsborga iz Švedske plasirali su se u 2. pretkolo Europske lige pobijedivši ciparski Pafos s ukupnim rezultatom 8:2. Hrvatski reprezentativac Ivica Ivušić branio je za ciparski tim.

U prvom susretu Elfsborg je slavio s 3:0, a na uzvratnoj utakmici na Cipru pobijedili su s 5:2. Pafos je od 15. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Joaa Correie.

Pafos se iznenađujuće našao na poluvremenu u vodstvu 2:1, ali nadoknaditi zaostatak od tri gola s igračem manje uvijek se činio kao pretežak zadatak za ciparski klub.

To se očito moglo primijetiti na igračima jer su tri minute nakon početka drugog dijela već gubili 3:2, a rezultat na kraju je bio uvjerljivih 5:2 za njihove švedske protivnike.

Elfsborg će se u 2. pretkolu Europske lige suočiti s moldavskim Šerifom, koji je nakon izvođenja jedanaesteraca izbacio Ziru iz Azerbajdžana.

Pafos će svoju europsku priču nastaviti u 2. pretkolu Konferencijske lige protiv Žalgirisa.

Edin Džeko Edin Džeko kratkom izjavom dao veliki naputak o tome gdje će igrati iduće sezone divider

Hajdukovi navijači Hajduk pustio u prodaju ulaznice za prvu europsku utakmicu, skuplje su nego prošle sezone za PAOK divider

Matt Dawson Australski hokejaš amputirao dio prsta kako bi nastupio na Olimpijskim igrama divider