Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Skočili na 6. mjesto

VIDEO Osijek svladao hit-momčad prvenstva za treću uzastopnu pobjedu: Veliko pojačanje oduševilo

U susretu osmog kola SuperSport HNL-a Osijek je na Opus Areni pobijedio Varaždin sa 2-1 upisavši treću ligašku pobjedu u nizu.

Osijek - Varaždin (Foto: Marin Franov)

Osijek je po prvi puta od dolaska Federica Coppitellija vezao tri ligaške pobjede, nakon što je sa po 1-0 pobijedio Slaven Belupo i Lokomotivu, a u nedjelju i Varaždin sa 2-1.

Varaždinci su u prvih sedam kola primili samo dva gola i imali su drugu najbolju obranu lige nakon Rijeke koja je primila samo jedan pogodak. Međutim, na Opus Areni su dva gola primili već u prvih 20 minuta.

Domaćin je poveo u 16. minuti sjajnim golom Arnela Jakupovića koji je pogodio iz slobodnog udarca s više od 25 metara. Samo pet minuta kasnije novopečeni reprezentativac Austrije je zabio i svoj drugi gol na utakmici.

Gosti zapaprili završnicu u Osijeku

Bila je to lijepo izrađena akcija, Matković je fino proigrao Pušića pred kaznenim prostorom, ovaj je još bolje asistirao utrčalom Jakopoviću u sredini da bi strijelac prvog pogotka još jednom bio vrlo precizan.

Gosti su opasno zaprijetili u 29. minuti, Mitrovski je pucao sa 11 metara, ali pored gola.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja sve do same završnice kada su Varaždinci vratili rezultatsku neizvjesnost. Poldrugač je u 89. minuti uposlio Luku Mamića koji je iz blizine pogodio mrežu. Sve pogotke s ovog susreta možete pogledati OVDJE.

Na vrhu su Rijeka i Hajduk sa po 17 bodova uoči njihova međusobnog dvoboja na Rujevici u nedjelju, dok je treći Dinamo sa 16 bodova. Varaždin je četvrti sa 12 bodova, dok je Osijek sada šesti sa 10 bodova.

Jose Mourinho VIDEO Promašaj godine? Mourinho nije mogao vjerovati što je napravio poljski reprezentativac divider

Franjo Ivanović Veliki hrvatski talent odigrao čudesnu partiju: Zabio prvijenac i dobio ocjenu 9,5 divider

Zlatko Dalić Sjajna vijest za Zlatka Dalića: Na terene se vratio Vatreni kojeg dugo nismo gledali u reprezentaciji divider