Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
NE DAJ SE, LUKA

Modrić je unatoč manjoj minutaži nikad efikasniji, a reakcijom na pogodak pokazao je što misli o svojem trenutačnom statusu

Svoj već šesti ovosezonski pogodak u dresu Real Madrida postigao je Luka Modrić.

Luka Modrić (Foto: Afp)

Samo dvije od posljednjih sedam ligaških utakmica Real Madrida započeo je Luka Modrić u prvom sastavu Kraljevskog kluba.

Na klupi je započeo i današnji susret protiv Elchea, što mu je vjerojatno bilo razočaranje nakon što je na Svjetskom klupskom prvenstvu ponovno imao ulogu startera.

Mnogi mediji Luku vide na izlaznim vratima kluba

No, možda i više od toga svega Luku bole napisi po španjolskim medijima o tome kako je njegovo vrijeme u Realu gotovo te da mu ugovor ovog ljeta neće biti produžen.

Nema sumnje kako ga je to još više motiviralo na davanje maksimuma nakon što dobije priliku. To se protiv Elchea dogodilo u 68. minuti, dok je u 80. Luka postigao prekrasan pogodaka za 4:0.

Luka Modrić slavi sa suigračima VIDEO Modrić oduševio golčinom u uvjerljivoj pobjedi Reala divider

Za razliku od većine situacija, kad svoje pogotke proslavlja s osmijehom na licu, Luka je ovog puta pokazao svoju frustraciju cijelom situacijom. Svoj još uvijek ljuti pogled kao da je uputio svima onima koji ga već vide na vratima kluba u kojem je rekao da želi završiti karijeru. Nasmiješio se tek kad su mu prišli suigrači.

Nikad bolje namještene nišanske sprave

Luki je to već šesti pogodak ove sezone, a četvrti u La Ligi, što mu je po pitanju golova najbolja sezone otkako je napustio Dinamo. Šest pogodaka postigao je još u sezoni 2020./21., no još uvijek ima priliku to nadmašiti do kraja sezone. Vjerujemo i da hoće.

Koliko Luki malo treba puno nam govori i statistika o broju minuta na terenu do pogotka ili sudjelovanja u golu. Po sudjelovanju je imao jednu bolju sezonu, onu 2019./20., kad je upisao pet pogodaka i osam asistencija u 40 utakmica unutar svih natjecanja.

No, ovako dobar strijelac nije bio nikad do sada, a ne zaboravimo da mu je već 37 godina.

Luka još nije odsvirao svoje posljednje arije u Realovom dresu, u to možemo biti sigurni.