Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Rano primili gol

Cristiano Ronaldo zabio za preokret i pobjedu Portugala, evo kakvo je stanje u hrvatskoj skupini

Dugo se činilo da će pobjednik nedjeljne večeri u skupini A1 Lige nacija biti Hrvatska.

Cristiano Ronaldo (Foto: Afp)

Paralelno s utakmicom Hrvatska - Poljska, u skupini A1 Lige nacija igrao se i dvoboj Portugal - Škotska, a završilo je 2:1.

Škoti su jako rano došli u vodstvo, već u sedmoj minuti strijelac je bio Scott McTominay.

Od tog trenutka uslijedila je prava opsada škotskog gola, Portugalci su stalno napadali, ali su istovremeno demonstrirali i kolosalnu nepreciznost.

Naime, Portugal je uputio 26 udaraca prema golu Škotske, ali od toga ih je samo sedam bilo upućeno u okvir gola gostiju.

No, Portugalcima je bilo dovoljno što su dvije lopte završile iza leđa škotskog vratara. U 54. minuti je Bruno Fernandes pogodio za izjednačenje, a u 88. je Cristiano Ronaldo donio preokret i pobjedu domaćinima.

U idućem kolu ove skupine, u subotu 12. listopada, Hrvatska će na Maksimiru ugostiti Škotsku dok će Poljska biti domaćin Portugalu.

Tri dana potom, Hrvatska ide u Poljsku, a Portugal u Škotsku.

Tablice omogućuje Sofascore

Luka Modrić VIDEO Modrić oduzeo dah tribinama u Osijeku: Pogledajte majstorski prodor kapetana Vatrenih divider

Igor Matanović u prilici protiv Poljske VIDEO Matanović ispremiješao poljsku obranu, svi su već vidjeli loptu u mreži, a onda prečka divider

Luka Modrić VIDEO Fenomenalni slobodnjak i golčina Luke Modrića: Pogledajte kako je briljantno pogodio divider