Realan nakon remija

Jakirović: "Upozoravao sam momčad na to. Mislim da će nas ostati samo 13"

Sergej Jakirović se osvrnuo na remi svog Dinama protiv Rijeke.

Sergej Jakirović (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

Trener Sergej Jakirović bio je realan nakon utakmice Rijeke i Dinama (1:1) na Rujevici:

"Kontrolirali smo manje-više sve, poveli smo i imali još šansu za pogodak. Malo smo pred kraj poluvremena izgubili energiju, Rijeka nas je malo pritisnula. Napravili smo dvije zamjene na poluvremenu, upozoravao sam momčad da je ključno izdržati prvih desetak minuta.

Sve u svemu, teška i zahtjevna utakmica nakon Lige prvaka, tako da možemo biti zadovoljni. Nije lako igrati na Rujevici", kazao je Jakirović dodavši da je nakon utakmice play-offa Lige prvaka protiv Qarabaga došlo do emotivnog pražnjenja, što je pak razlog nešto slabije predstave.

HNL klubovi sada imaju dva tjedna odmora jer kreće reprezentativna pauza:

"Mislim da će nas ostati 13, ništa, uzet ćemo juniore koji nisu otišli s reprezentacijama. Nemamo kvalitetan trenažni proces, idemo se prvo dobro odmoriti. Čeka nas dosta gust raspored."

Nakon povratka s reprezentativne pauze Plave čeka najveći derbi hrvatskog nogometa protiv Hajduka na Maksimiru:

"Važno je da se reprezentativci vrate zdravi, pripremit ćemo se najbolje što možemo. Idemo odigrati najbolju utakmicu i pobijediti. Drago mi je da smo uzeli bod na Rujevici, možda smo mogli više, ali dobro", zaključio je.

Rijeka - Dinamo VIDEO Napadač Rijeke krenuo prema Nevistiću, a onda se dogodilo ovo: Domaćini su burno reagirali divider

Veldin Hodža VIDEO Pogledajte kako je Hodža matirao Nevistića za oduševljenje na Rujevici divider

Luka Menalo Dinamovog igrača trener ponizio pred cijelom momčadi, prekinuo posudbu i sad dolazi u Rijeku divider