NAJAVIO POVRATAK

Najveći srpski poslijeratni nogometaš sjeo na klupu posrnulog velikana

Za novog trenera ruskog velikana, Spartaka iz Moskve, postavljen je Dejan Stanković.

Dejan Stanković (Foto: Afp)

Već dugo vremena Spartak iz Moskve ne ostvaruje rezultate u rangu najvećeg i najuspješnijeg ruskog nogometnog kluba, a ova sezona nije iznimka.

Spartak se dva kola prije kraja prvenstva nalazi na petom mjestu ljestvice, uz šanse za pomicanje jednu poziciju naprijed, ali daleko su od titule. A to je ono što klub poput Spartaka jedino zadovoljava.

Daleko od slavnih trofejnih dana

U posljednje 23 godine osvojili su samo jednu titulu, 22. u povijesti. Time su i dalje čak devet titula ispred prvog pratitelja, no strpljenja više nema, traži se čovjek koji će sve preokrenuti.

Kao takvog su odabrali Dejana Stankovića, srpskog trenera koji tako iznenada napušta Ferencvaros, s kojim je ove sezone osvojio titulu prvaka Mađarske.

Iznenadna smjena Sliškovića

Zanimljivo, Stanković dolazi u trenucima kad je zamjenski trener, Vladimir Slišković, proglašen trenerom mjeseca u Rusiji. On je Spartak vodio posljednjih mjesec dana, osvojivši 14 od mogućih 18 bodova u prvenstvu, no uz ovotjedni poraz u polufinalu Kupa.

Već od iduće sezone od Stankovića se očekuje povratak u vrh, a on je to putem videa kojim je predstavljen i najavio.

Stanković je kao trener dosad vodio Crvenu Zvezdu, s kojom je osvojio tri titule prvaka Srbije, Sampdoriju koju nije uspio spasiti od ispadanja iz Serie A te Ferencvaros, gdje je također ostvario uspjeh.

Ogromna igračka karijera

45-godišnji Stanković najveći je srpski nogometaš od vremena iza Domovinskog rata, ali po mnogima i najveći uopće. Kao nogometaš Lazija i Intera osvojio je po šest naslova prvaka Italije i šest Kupova, a trofej karijere sigurno mu je Liga prvaka 2010. godine.

Kod svih spomenutih trofeja Stanković je bio krucijalan dio momčadi, a za reprezentaciju Srbije odigrao je 103 utakmice, postigavši 15 pogodaka.

Novi spektakularan pogodak postigao je Bruno Durdov! 😳

2. minuta, prvijenac Ivana Rakitića u SuperSport HNL-u 👏

Kraj utakmice, pobjeda Dinama u Varaždinu!