Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
iz 1999. godine

Cristiano Ronaldo kasnim golom skinuo rekord koji je Soslkjaer postavio u jednom od najluđih preokreta u Ligi prvaka

Gol Olea Gunnara Solskjaera iz slavnog finala više nije najkasniji u klupskoj povijesti u Ligi prvaka.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Cristiano Ronaldo zabio je u srijedu najkasniji gol u Ligi prvaka u povijesti Manchester Uniteda skinuvši svog aktualnog šefa s vječne liste. Dosadašnji najkasniji gol Crvenih vragova u europskoj eliti bio je onaj slavni Olea Gunnara Solskjaera u čudesnom preokretu u finalu protiv Bayerna 2:1 1999. godine.

Ronaldov kasni pobjednički gol protiv Villarreala za 2:1 u 2. kolu pao je u 13. sekundi 94. minute utakmice, skinuvši tako Solskjaerov klupski rekord za gotovo dvije minute.

Norvežanin je svoj gol za povijest zabio u 92. minuti i 17. sekundi Unitedove čudesne pobjede protiv Bayerna koji je kompletirao jedan od najslavnijih preokreta u povijesti Lige prvaka, možda nogometne uopće…

Jučerašnji gol možda nije bio slične važnosti, ali drama je sigurno bila slična jer je 36-godišnji superstar svoj gol zabio iz doslovno zadnje prilike, odnosno zadnjeg udarca na utakmici poslije odličnog dodavanja Jessea Lingarda za apsolutnu erupciju na Old Traffordu.

gol expired Cristiano Ronaldo je nakon broja golova srušio još jedan veliki rekord u Ligi prvaka, prestigao je legendarnog golmana divider

Portugalac je sad zabio 17 komada u ovom natjecanju za United, dva manje od Soslkjera, što znači kako bi mogao preskočiti svog šefa u još jednoj statističkoj rubrici prije kraja ove sezone.