SPORTOVI
Nogomet
Hvale ga

Bild o hrvatskom dragulju: "Debi iz snova nepoznatog igrača Bayerna, odsad će svi znati za njega"

Lovro Zvonarek prvi je put zaigrao u početnom sastavu Bayerna i odmah zabio gol.

Lovro Zvonarek zabio gol za Bayern (Foto: Profimedia)

Lovro Zvonarek krenuo je od prve minute za Bayern i oduševio! Talentirani hrvatski nogometaš zabio je prvi pogodak za bavarski sastav za manje od četiri minute i tako trasirao put prema pobjedi protiv Wolfsburga (2:0).

Budući da su Bavarci ostali bez trofeja, prvi put nakon sezona 2011./2012. Thomas Tuchel odlučio je pružiti šansu mladim igračima u posljednja dva kola njemačke Bundeslige.

To je odlično iskoristio Zvonarek, koji je odigrao svih 90 minuta i to naplatio pogotkom.

"Debi iz snova nepoznatog igrača Bayerna: Odsad će svi znati za njega", piše njemački Bild za hrvatskog nogometaša koji je stigao na Allianz Arenu iz Slaven Belupa uz fiksnu odštetu od 1,8 milijuna eura, a s bonusima bi to moglo narasti sve do pet milijuna.

Ipak, vrijedi napomenuti da ovo nije bio Zvonarekov debi u dresu prve momčadi Bayerna, ove je sezone upisao već tri nastupa, ali prvi je put dobio priliku od prve minute, i to svih 90 minuta na terenu.

Nastup hrvatskog talenta pohvalio je i Thomas Müller:

"Prošlih tjedana već sam govorio, sve se vrti oko golova. Ako promašiš, protivnik će uvijek pomisliti da nije toliko loše. Lovro je zabio u prvih nekoliko minuta. Još su dva mladića zaigrala. Bio je ovo lijep dan za obitelj i prijatelje na Allianz Areni", zaključio je Müller.

Novi spektakularan pogodak postigao je Bruno Durdov! 😳

2. minuta, prvijenac Ivana Rakitića u SuperSport HNL-u 👏

Kraj utakmice, pobjeda Dinama u Varaždinu!