Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Remi na Allianz Areni

Bavarci izdominirali, imali čak 19 udaraca, ali nisu uspjeli slomiti aktualnog prvaka

Bayern i Bayer su podijelili bodove na Allianz Areni.

Bayern Munchen - Bayer Leverkusen (Foto: Afp)

U derbiju 5. kola njemačke Bundeslige nogometaši Bayern Munchena i Bayer Leverkusena su pred 75.000 gledatelja na Allianz Areni odigrali 1-1.

Bio je to okršaj aktualnog lidera i aktualnog prvaka Bundeslige. Bayern je dominirao veći dio utakmice, Bavarci su imali 67 posto posjeda lopte i 19 udaraca, dok su Apotekari uputili tek tri udarca, ali je na koncu završilo 1-1.

Gosti su poveli u 31. minuti lijepim golom Roberta Andricha. Alejandro Grimaldo je ubacio iz kornera, lopta je došla do Granita Xhake koji je asistirao Andrichu, a ovaj sjajno pogodio sa 18 metara. Bio je to jedini udaraca Apotekara u prvom poluvremenu prema vratima Manuela Neuera.

Bavarci su uspjeli izjednačiti u 39. minuti golom Aleksandra Pavlovića koji je fantastično pogodio s više od 25 metara.

Bayern je već na samom otvaranju drugog dijela mogao do vodstva, no Serge Gnabryja je u 48. minuti dva puta uzdramo okvir suparničkog gola. Domaćin je i u nastavku prvenstva nizao prilike, ali rezultat se više nije mijenjao.

Ion Cutelaba i Ivan Erslan VIDEO Hrvatski kut već je slavio pobjedu! Pogledajte neobičnu situaciju koju je "zakuhao" legendarni Bruce Buffer divider

Nenad Bjelica Bjelica nakon petarde u povratničkom debiju: "Boljela me glava dva dana jer nisam znao koga staviti" divider

Ivan Erslan u kutu VIDEO Samo sat prije ulaska u borilište, Ivan Erslan doživio je ozljedu zbog koje bi mnogi otkazali borbu divider