Košarka
SPORTOVI
Košarka
Sve je poznato

Španjolska se plasirala: Ovako će izgledati košarkaški turnir na Olimpijskim igrama

Španjolska košarkaška reprezentacija osigurala je plasman na Olimpijskim igrama u Parizu

Španjolska (Foto: Afp)

Španjolska muška košarkaška reprezentacija postala je 11. sudionik olimpijskog turnira u Parizu koji će se igrati od 26. srpnja do 11. kolovoza nakon što je u finalu kvalifikacijskog turnira u Valenciji svladala Bahame sa 86-78 (17-17, 25-17, 23-22, 21-22).

Lorenzo Brown sa 18 i Willy Hernangomez sa 15 koševa predvodili su Španjolsku do sedmog uzastopnog plasmana na OI, dok su Buddy Hield sa 19 ubačaja i DeAndre Ayton sa 17 poena i 14 skokova bili najbolji kod Bahama.

Nakon što su Bahami držali blagu prednost gotovo čitavim tijekom prve četvrtine, Španjolska je preuzela kontrolu utakmice odličnom završnicom druge četvrtine.

Tijekom većeg dijela drugog poluvremena domaćini su održavali dvoznamenkastu prednost, ali Bahamci su s nekoliko vezanih pogođenih dalekometnih šutova stigli na 83-77 dvije minute prije kraja.

Kod tog su rezultata imali i dva napada, no prvo je Hield loše dodao Aytonu od koga je lopta otišla u aut, a onda je i promašio tricu kojom je 40 sekundi prije kraja mogao smanjiti na 83-80. Potom je Llull pogodio oba slobodna bacanja i potvrdio pobjedu Španjolske.

Ovako će izgledati košarkaški turnir na OI 2024.

Španjolska će na OI igrati u skupini A s Kanadom, Australijom i Grčkom, koja je ranije u nedjelju izborila plasman svladavši u Pireju Hrvatsku sa 80-69.

U skupini B igrat će domaćin Francuska, svjetski prvak Njemačka, Japan i Brazil, dok će u skupini C biti Srbija, SAD, Južni Sudan i pobjednik utakmice Portoriko - Litva koji će se igrati u San Juanu od ponoći.

Ivan Dodig Mektić ispao s Wimbledona u muškim, Dodig u mješovitm parovima divider

Lyon Oni se ne šale: Klub dvojice Hrvata potrošio najviše novca ovo ljeto u cijeloj Europi! divider

Grci Ništa od Olimpijskih igara: Grčka predvođena Giannisom pobijedila Hrvatsku i ide u Pariz! divider