Košarka
SPORTOVI
Košarka
Korak do Pariza

Brazil Ace Petrovića velikim preokretom izborio finale kvalifikacija za Olimpijske igre

Košarkaška reprezentacija Brazila izborila je finale kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre

Aleksandar Petrović (Foto: Profimedia)

Košarkaši Brazila, koje kao izbornik vodi hrvatski strateg Aleksandar Petrović, plasirali su se u finalu kvalifikacijskog turnira za odlazak na ovoljetne Olimpijske igre u Parizu.

Na turniru koji se održava u Rigi Brazil je u polufinalu svladao Filipine 71-60 (12-22, 15-11, 24-6, 20-21), premda su Filipinci dugo prijetili iznenađenjem. Nakon prve četvrtine su vodili 22-12, a na poluvremenu 33-27.

Brazil je velikom serijom od 14-0 rezultat na svoju stranu okrenuo odmah početkom drugog poluvremena, a krajem treće četvrtine došao je i do dvoznamenkaste prednosti.

Tko ih čeka u finalu?

Sve do kraja Filipini nisu uspjeli unijeti dramatiku u susret te se Brazil plasirao u nedjeljno finale gdje će igrati protiv boljeg iz dvoboja domaćina Latvije i Kameruna. Samo pobjednik skupine ide na Olimpijske igre.

Bruno Caboclo je bio najbolji brazilski igrač s 15 poena i 11 skokova. Reprezentaciju Filipina je predvodio Justin Brownlee s 15 poena i osam skokova.

Leandro Trossard Belgijska zvijezda u paketiću sličica dobila sjajnog Vatrenog: Nije znao o kome je riječ divider

Njemačka - Španjolska Stiglo novo objašnjenje oko sporne ruke na utakmici Njemačke i Španjolske divider

Julien Bernard Zaustavio se da bi poljubio suprugu i sinčića, nešto kasnije saznao nevjerojatnu vijest divider