Ostali sportovi
SPORTOVI
Nezaustavljivo jure

Kakav preokret! Hrvatski hokejaši imaju medalju, a sada idemo po čudo!

I treću pobjedu upisali su hrvatski hokejaši na SP Divizije 1B u Litvi, svladavši sa 4:3 Rumunjsku boljim izvođenjem kaznenih udaraca.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Trebala je to biti 'najlakša' utakmica za Hrvatsku, no sve se pretvorilo u pravu dramu. Samo šest minuta prije kraja imali su Rumunji 3:1, da bi naši hokejaši iskazali karakter i ulovili produžetke. Malo je nedostajalo za potpuni preokret u regularnih 60 minuta, no promašili smo zicer, a potom u dodatnih pet minuta još neke šanse.

Ipak, Hrvati su bili prisebni u izvođenju kaznenih udaraca, upisavši treći trijumf u trećem nastupu, nakon uvjerljivih 4:0 pobjeda protiv Velike Britanije i Nizozemske. Tijekom susreta Rumunji su iskoristili dvije od pet situacija s igračem više na ledu, dok Hrvatska nije iskoristila nijedan 'power play', a imala ih je ukupno šest.

Rumunjsku je u vodstvo u 8. minuti doveo Pisarenko, a poslije pet minuta igre u drugoj trećini na 2:0 povećao je Mihaly. Ubrzo Borna Rendulić smanjuje zaostatak Hrvatske, da bi potom uslijedila revija promašaja naših hokejaša.

Protivnicima je dva gola prednosti u 47. minuti vratio Bors i činilo se da će to biti veliki kiks Hrvatske. No predaje nije bilo, Kenneth MacAuley zabija u 53., a Tadija Mirić dvije minute prije kraja za izjednačenje.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca uspješni su za Hrvatsku bili Michael Novak i Igor Jačmenjak, dok je za Rumunjsku jedini strijelac bio Fodor.

Hrvatska poslije tri utakmice ima osam bodova i zauzima drugo mjesto na ljestvici. Već sutra čeka nas dvoboj s vodećom i favoriziranom Poljskom, koja je dosad osvojila maksimalnih devet bodova.

Taj sraz izravno će odlučivati o pobjedniku i momčadi koja će izboriti plasman u viši rang svjetskog hokeja, premda će nezgodno biti i u zadnjem kolu u subotu protiv Litve, predvođene fanatičnom publikom i dva NHL igrača.