SPORTOVI
Nogomet
Nakon četiri vratnice - slavlje

Bitka za Otok: Liverpool u 93. minuti do pobjede i trona

Nakon što je Chelsea pobjedom kod Newcaslea poslao poruku kako se ne predaje, Liverpool je čudesnom pobjedom u praktički posljednjoj minuti utakmice s Fulhamom barem nakratko zasjeo na tron Premiershipa i još jednom bacio rukavicu u lice Manchesteru.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Kakvo je to slavlje bilo u Londonu nakon što je Yosi Benayoun postigao pogodak u trećoj minuti sudačke nadoknade i tako donio Redsima prvu poziciju. U 31. kolu Liverpool i Fulham igrali su tvrdu utakmicu u kojoj su gosti pogodili čak četiri vratnice, no kad su svi već mislili kako će Fulham nakon Manchestera bodove uzeti i drugom kandidatu za naslov, stigao je taj gol Izraelca.

Manchester United sutra igra kući s Aston Villom i jedino mu pobjeda vraća prvo mjesto na ljestvici.

I nogometaši Chelsea ostali su u igri za naslov prvaka Engleske nakon što su slavili u gostima kod Newcastlea (2:0). Chelsea je do pobjede došao u drugom poluvremenu zgodicima Lamparda i Maloude, te su pokvarili prvijenac na klupi novoga trenera i bivšeg igrača Newcastlea Alana Shearera.

Portsmouth je došao do boda u gostima kod Hull Citya (0:0), a Niko Kranjčar je odigrao cijelu utakmicu za goste. Tottenham, za kojeg su igrali i Modrić i Ćorluka, poražen je nakon dva mjeseca. Imali su Spursi nova tri boda, no onda je slijedila drama.

Londončani su poveli zgoditkom Robbiea Keanea iz kaznenog udarca u 30. minuti. Tottenham je vodio sve do 82. minute, kada je prvo isključen Wilson Palacios, da bi potom Benny McCarthy izjednačio. U sudačkoj je nadoknadi je pobjedu Blackburnu donio Nizozemac Andre Ooijer.

Arsenal je bez ozlijeđenoga Eduarda da Silve na svom Emiratesu porazio Manchester City s 2:0, a oba zgoditka je postigao povratnik u sastav Topnika Adebayor (8, 49). Odličan je bio i drugi povratnik Cesc Fabregas, a ova je utakmica pokazala koliko su ta dva važna igrača nedostajala Wengeru.